| Laurentziu1234 a întrebat:

Are ceva daca într-o zi mananc doar fructe si beau apa? Sau putem sa traim doar cu fructe pe viata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

O singura zi pe saptamana este recomandat. Dar nu mai mult.
Steve Jobs a murit de cancer pancreatic pentru ca manca numai fructe: https://ro.wikipedia.org/wiki/Steve_Jobs

| Catrice a răspuns:

Toată viata da... Nu ca ar fi prea lunga.

| Catrice a răspuns:

Mmm iar activezi de pe toate conturilii

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Nu știu despre ce vorbești sad
Și totuși aștept să mă suni, ohh vai dar sunt timidă nu cred că o să răspund

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Mrrr îți place cu eronat

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, se poate
nici nu esti primul care a avut ideea:
https://www.google.com/search?q=fruitarian

e o TAMPENIE, dar, fiecare cu fetish-ul lui, si imi e lene de ma doare sa stau sa iti explic de ce e asa tampenie :P

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti, o sa te constipi si faci gastrita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Vrei sa devii vegan?
Alimentatia doar pe baza de fructe, legume si apa este sanatoasa, insa din pacate ineficienta.
O zi e ok, insa daca doresti sa continui cu stilul de viata vegan ar trebui intai sa consulti un nutritionist.

| CassiusAlexander a răspuns:

Depinde cât de lungă e viața asta, vreo 2 săptămâni da laughing

| BumiWolfie15 a răspuns:

Nu are nimic o zi. Dar, toată viața e cam riscant. Sper că te-ai referit la dacă poți trăi doar cu fructe și apă. Am avut un hamster odată.O vecină i-a zis mamei mele să nu-i mai dea apă. Mama mea a ascultat-o și ghici ce, peste o lună hamsterul a murit. Fructele și legumele conțin multă apă în constituire, dar nu e de ajuns. Pentru funcționarea corectă a organismului sunt necesare multe tipuri de vitamine, metale (calciu, magneziu, etc) și proteine. Este o mare provocare să le iei pe toate acestea doar din fructe, ți-ar trebui un meniu foarte bine pus la punct și să cunoști toate beneficiile alimentare ale fructelor. Iar, fructele conțin zahăr și cred că ști și tu ce se întâmplă dacă mâncăm prea multe dulciuri (diabet zaharat ). Poate să mănânci doar fructe și legume, ăsta numindu-se un stil de viață vegan.