| IlieRg a întrebat:

Este sanatos sa mananc intr-o zi doar fructe ( si sa beau apa)? Imi va afecta organismul cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este sănătos!
NU aşa se slăbeşte...

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu e recomandat sa mananci doar fructe. Acuma nu o sa te afecteze, dar in timp daca o sa continui vei vedea ca incepi sa ai unele probleme...
E recoamandat sa mananci fructe happy dare de preferabil cu masura!

| frostxtq a răspuns:

Este foarte bine, chiar e recomandat sa avem macar o zi pe saptamana in care sa nu consumam grasimi, zahar si alte prostii.
Daca faci asta odata pe saptamana te vei simtii mai bine si iti vei simtii organismul mai curat.

| RocKzZ a răspuns:

Da, este foarte sanatos. Ba dimpotriva, iti face chiar bine. Dar daca pana acum ai mancat doar la fast-food e posibil sa iti fie rau sau sa ai alte probleme deoarece inainte aveai un alt stil de nutritie. Primele cateva zile sunt mai naspa dar o sa vezi ca dupa o sa iti revii pentru ca organismul se obisnuieste daca mananci sanatos zi de zi.winking

| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns:

Nu te va afecta cu nimic, din potriva iti face foarte bine

| IlieRg explică:

Stau la tara, deci mananc mai rar fast-food, si de ceva vreme incerc sa mananc cat mai sanatos, mersi de sfat!

| NumeNormal a răspuns:

Decat sa mananci intr-o zi doar fast-food e mai bine.Dar nici asa nu e indicat, trebuie sa diversifici. Legume, fructe, carne. Oricum nu prea ma pricep, dar asta e baza.

| Teodor_Linte_1998 a răspuns:

Da!
Deoarece corpul tau fiind invatat cu un anumit fel de alimentatie va avea un deficit de proteine, lipide, glucide etc. mai bine te-ai duce sa ceri parerea unui medic nutritionist.

| Lupu_Mario_1997 a răspuns:

O sa ai diaree 3 zile!