| alexstar_1336 a întrebat:

Are ceva daca mananc mult ardei iute?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

FlorinCiokan, nu esti mai departe fata de cei,, zdrobiti de limba romana"...

Stiai ca se scrie,, va" legat, la viitor?! Daca era,, El v-a batut", era scris corect, dar in afirmatia ta, nu....ai si scris,, om pamantean", exista,, om extraterestru"?! big grin big grin...pleonasm!

Nu te lua de cei care nu scriu corect! Daca stii ca esti la acelasi nivel cu ei, nu comenta degeaba!

Ma deranjeaza mult pe mine, la fel cum ii deranjeaza si pe ceilalti oameni!

Acum, acesta este raspunsul meu, pentru aceasta intrebare:

,, Daca vei consuma mult ardei, te va durea stomacul foarte tare...nu vei avea boli sau ceva de genul.dar, daca vei consuma in fiecare zi, s-ar putea sa apara cateva probleme, fie ele mici sau mari! BAFTA BRO!"

Funda?!

10 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si eu mananc ardei iute. Dar nu chiar asa de mult. Daca nu te deranjeaza burta nu cred ca e vreo problema.

| minrest a răspuns:

Iti face foarte bine, in special imbunatateste circulatia periferica. Dar fi atent la aciditatea gastrica.

| Ion976 a răspuns (pentru minrest):

Pai ca orice aliment consumat în exces provoacă probleme. Probabil conține multe vitamine și îmbunătățește și circulația dar nu sa mănânci de dimineață până seara numa iute.

| R0R0 a răspuns:

Nu cred. Dar nu te pisca? Poti sa il mananci?

| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu are nimic, dar e iute. laughing laughing rolling on the floor In rest, e ok.

| FlorinCiokan a răspuns:

Cine ce sa aiba? Limba Romana e ucigasa. doboara mai multi oameni decat orice in lumea asta.
Nu se v-a intampla nimic daca mananci mult ardei iute. Presupun ca nu ai 200kg si mananci 10kg de ardei. atunci vei exploda in adevaratul sens al cuvantului. si poate atunci avea sens intrebarea ta.
Dar daca esti mananci ca un om pamantean normal e ok. ba chiar recomandat cand tii dieta.

Răspuns utilizator avertizat
| OneReason a răspuns:

Nu, n-are nimic.