| GhitaAndrei2000 a întrebat:

Are ceva daca nu scot maseaua de minte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O sa ai dureri si neaparat va trebuii sa o scoti, fie ca vrei fie ca nu.

| rereselpahfeliedemaine a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Dar daca nu consuma dulciuri si are o igiena dentara impecabila si geneticele in asa fel incat sa aiba maxilarul la o marime care sa o permita?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are nimic.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu are nimic. Daca totul este bine, nu afecteaza cresterea celorlalti dinti si nu cauzeaza dureri, atunci este totul bine. Nu toti o au si nu toti nu o au big grin

| AndaAlexandra a răspuns:

Nu are nimic. De obicei se scoate pentru că se cariaza mult mai repede decât ceilalți dinti sau masele.