| LucaAka47 a întrebat:

Arginina contribuie la creșterea în înălțime? ????

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Da,toti aminoacizii contribuie in crestere si dezvoltare. Nu cresti cu aer, pur si simplu. Ai nevoie de nutrienti pentru a te mari. Nu fac minuni. Cresterea in inaltime este dictata de gena ta + factorii de mediu care influenteaza pozitiv(pe langa alimentatie si sportul ajuta foarte mult sau odihna)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| alinadianaaa a răspuns:

Nu te ajuta in crestere si dezvoltare, aceasta este cel mai des folosit pentru probleme hepatice