Întrebare recomandată | madalin307 a întrebat:

Sall,pentru a stimula hormonul de crestere si cresterea in inaltime (sunt inca in perioadfa de crestere) este mai buna lizina sau arginina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Niciuna din ele și niciun alt SUPLIMENT!
Până la 18 ani nu e indicat să iei suplimente!
Niciun medic Endocrinolog nu va recomanda așa ceva!
Dacă ai probleme cu înălțimea vezi un medic!

| StefanCristi55 a răspuns (pentru Azµre):

Nu stiu de tine, dar am fost la endocrinolog si la 16 ani ai mei chiar mi-a recomandat arginina

| diverse a răspuns (pentru StefanCristi55):

Cum sa-ti zic eu am fost la un medic edocrinolog si mi-a zis ca pana la 18 ani nu imi pote faca nimic eu iti urez succes si multa sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta un medic de specialitate. Sfaturile in acest caz, nu sunt indicate sa le iei de bune, fiecare dintre utilizatori, spunand din ce a auzit sau aflat din alte surse.Numai bine.

| diverse a răspuns:

Nu iti recomand nici una din ele pentru ca ar pute sa ai complicati si is sigur ca nici un endocinolog nu tiar recomanda avand in vedere ca nu ai 18 ani

| StefanCristi55 a răspuns (pentru diverse):

Am fost la un endocrinolog si chiar mi-a recomandat astawinking