| Laurentiutv156 a întrebat:

As avea o întrebare pentru dumneavoastră. Daca nu am nici un neam bolnav de nici un fel de cancer, nu am avut testicul necoborat este posibil sa am cancer testicular și cam ce mărime are o tumoră testiculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu e posibil, dar nici imposibil.
1. De la un bob de mazăre, până la o lubeniță.

| Laurentiutv156 explică (pentru sadrian46):

Eu am o umflatura cat bobul de orez, poate fi tumoră așa mica?

| sadrian46 a răspuns (pentru Laurentiutv156):

Da, dar d-ta ai deja legat de ea o reacție psihică, asta e mai grav.

| Laurentiutv156 explică (pentru sadrian46):

Adică am cancer sau nu?

| sadrian46 a răspuns (pentru Laurentiutv156):

La această întrebare nu poate răspunde decât um medic sau o echipă medicală după consult și analize.

| Laurentiutv156 explică (pentru sadrian46):

Dar dumneavoastră ce credeți? Este sau nu cancer?

| Laurentiutv156 explică (pentru sadrian46):

Adică cum am o reacție psihica?

| sadrian46 a răspuns (pentru Laurentiutv156):

Frica d-tale și preocuparea exagerată legată de posibilitea de a avea cancer. Uneori imaginația generează schimbări în corp, de exemplu la credincioși fanatici care se concentrează prea tare, le apar stigmate care sângerează în palme în Săptămâna Patimilor, căci se identifică cu Isus, etc
.

| johnnny123 a răspuns:

Am si eu doua intrebari pentru tine: Ai auzit vreodata de doctori? Si ce-ar fi sa te duci sa vezi un doctor in loc sa spamezi situl asta cu aceeasi intrebare pusa de un milion de ori?