| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiu daca mierea cu propolis trateaza vreo boala(si care anume)sau doar previne, concret

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Buna! Mierea cu propolis are cateva retete foerte bune.In primul rand trebuie sa fii sigur ca sunt 100% naturale. 1 trateaza gastrita, 2ulcerul in stare incipienta, 3paraziti intestinali, 4afectiuni ale pielii, 5si foarte multe probleme ale adolescentei.Sant forte multe de spus si de explicat depinde ce te intereseaza.Propolisul are foarte mute proprietati reale, nu reclama la alte produse ce vazi la TV.Fii sigur ca te ajuta sigur.Nu este un produs miraculos dar te v-a ajuta sigur.Cauta pe NET si a-i sa vezi cate vitamine si minerale are mierea si propolisul si singur ve-i vedea beneficiile!

6 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Tinctura de propolis este eficienta impotriva stafilococului aureus.Propolisul e considerat antibiotic natural si da, e foarte eficient si in tratarea anumitor afectiuni atat externe cat si interne.

| LeMotán a răspuns:

Aici sunt cele mai multe si complete detalii despre mierea de albine si propolis.

http://www.formula-as.ro/......ine-i-7253

http://www.formula-as.ro/......ne-ii-7272

| kareina a răspuns:

Nu previne ci trateaza, gen:sinuzita, raceala etc

| Unbearable a răspuns:

Buna.
Trateaza afectiunile respiratorii, are rol imunitar, trateaza afectiunile hepatice.
Bye!kiss

| MiereaNaturala a răspuns:

Http://www.miereanaturala.ro/blog/tratamente/propolisunguent/

Propolisul este unul dintre cele mai bune cicatrizante naturale.
Ti-am lasat mai sus si o reteta care te poate ajuta.

http://www.miereanaturala.ro/blog/stiati-ca/propolis-update/

iar aici ai un articol cu si despre propolis.

| Mariazz a răspuns:

Gasesti mai multe despre propolis pe http://www.mierepenet.ro/propolis