| anonimca54 a întrebat:

Salut,imi poate spune cineva cum se fac spalaturile vaginale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TreiSurori a răspuns:

Seara, înainte de culcare, într-un litru de apă caldă, dizolvaţi 2 pliculeţe de Femigin (ar fi indicat să fierbeţi 1 litru de apă pentru a fi sigură că este dezinfectată, după care aşteptaţi un interval de timp până când apa va atinge o temperatură acceptabilă pentru sensibilitatea dvs. Puneţi apa într-un recipient (de exemplu, într-un lighean) şi începeţi să vă faceţi spălături externe (vă spălaţi cu mâna sau apelaţi la un irigator cumpărat de la farmacia umană). În mod normal, aceste spălături externe sunt indicate din 2 în două zile, iar cele interne, cele care implică pătrunderea apei şi în vagin, o dată pe săptămână. După spălare faceţi tot posibilul să nu vă clătiţi!

1 răspuns: