| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa slabesc cateva kilograme si m-am gandit sa iau niste pastile de slabit.Am 15 ani ce pastile as putea sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| butterfly0165 a răspuns:

Eu am 14 ani si iau SOS Silueta ( sau SOS slim) pe baza de otet de mere, l-am cumparat de la farmacie cu 17 lei si sa stii ca da rezultate dar tebuie sa mai renunti si tu la dulciuri si fastfood! {FUNDA? }

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La varsta ta, absolut nici o pastila de slabit nu este permisa. Trebuie pur si simplu sa renunti la dulciuri si fastfood si sa faci cat mai mult sport

| SaveTheNature a răspuns:

Nu sunt bune pastilele de slabit! Sunt daunatoare, si au foarte multe efecte adverse! iata ce poti face:
Ce simplu e! iata ca sa mananci, si ce sa nu mananci
1 Nu te infometa
2 Mananca fructe si legume(cate vrei)
3 Mananca peste slab(caras, crap)
4 Lapte degresat(cat vrei)
5 Iaurt degresat(cat vrei)
6 Paine integrala, sau mamaligutahappy
Ce sa nu mananci:
1 Grasimi(carne de porc.unt, margarina, carne de vita etc)
2 Paine alba
3 Prajeluri
4 Dulciuri(de nici un fel! nici sucuri!
5 Nu manca sarat!
6 Nu manca aproape cand te pui la somn seara
Si inca ceva foarte important-Bea multa apa! Succes
Si daca tot vrei sa iei pastile: mergi la o farmacie naturista, sau plafar.si poti lua de acolo.

| Flav a răspuns:

Hai, ma lesi? Ai auzit de efort? De alergat? Adica ti-e greu sa nu mai infuleci shorma?
Vrei sa ajungi mare, iei si inveti carte!
Vrei sa fii un sportiv bun, muncesti si te stradui!
Vrei sa slabesti, incerci sa mananci mai putin!
p.s. - n-am nimic cu anumite persoane ce din cauza unor boli, sunt supraponderale. Dar urasc umflatele (stiu ca-s badaran, insa nu pot numi altfel balenele ce se vor peste noapte sirene) ce tipa ca sunt la cura de slabire, iar daca le arati o ciocolata, iti mananca si degetul.

| elenyss a răspuns:

Pune mana si munceste ca sa slabesti! Tine o cura sanatoasa si fa sport. Pastilele fac numai prostii in organism, mai ales intr-unul care este inca in crestere.

| TatSergiu a răspuns:

Ai putea sa iei viagra...

| aLiaLi a răspuns (pentru TatSergiu):

+1 pentru raspunsul tau rolling on the floor))

| nataliss a răspuns:

Nu e cea mai buna varianta de a slabi
mai bine apuca-te de sport...asta ar fi o varianta mai eficienta...(desigur daca poti)