| marioxxl11 a întrebat:

As vrea sa stiu ce tratamente exista pentru hemoroizi...Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cel mai bun tratament: reparon. Crema se gaseste numai in Ungaria. Costa 1500-1600 de forinti (sub 30 lei). Eu am avut hemoroizi si nu reuseam sa-i calmez nicicum. Am luat acea crema si am dat o saptamana si am scapat. Am doi ani de cand nu mai am probleme. Daca vrei sa te ajut (sunt langa granita) da-mi mesj pe privat.

| Carneala_Boz_Regina_1972 a răspuns (pentru Salontanul):

Ai putea te rog sa ma ajuti cu acea crema reparon?

| Salontanul a răspuns (pentru Carneala_Boz_Regina_1972):

Trimite-mi mesaj privat cu numarul tau de telefon.

6 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Da exista foarte multe tratamente pentru hemoroizi, insa cel mai bun este ceaiul de homera (planta aceea cu foarte multi spini), o lasi la uscat si apoi o bagi in apa clocotica face adevarate minuni, crede-ma. fundita?batting eyelashes

| Inessix a răspuns:

Mersul la medic. Daca nu ai posibilitatea asta, mergi la farmacie si cere creme sau supozitoare pentru hemoroizi. Ceaiul de musetel calmeaza hemoroizii in caz ca nu ai cum merge nici la farmacie. Sanatate!

| Mocan_Simina_Alexandra_1985 a răspuns:

Bună ziua! Oare ati putea sa ma ajutati si pe mine cu supozitoarele Reparon? Contra cost, bineînțeles. Părinții mei au mare nevoie de ele. Multumesc mult

| Salontanul a răspuns (pentru Mocan_Simina_Alexandra_1985):

Trimite-mi mesaj in privat cu numarul tau de telefon.