| Nextone a întrebat:

Stiti ceva tratamente pentru hemoroizi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Clinica proctologie : tratament hemoroizi la clinica de proctologie Laurus Medical. Scapa de hemoroizi fara operatie la clinica de proctologie.Sunt mai multe centre deschise in tara. Minimul de dureri.Tot tratamentul a costat 1500 lei.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna pentru hemoroizi există creme la farmacie, și soluția ca să scapi de ele este, să nu fi constipată, să bei cel pițin 2 litri de apă pe zi, să nu mănînci mereu de la fast food, să mănînci ciorbe supe, să faci mișcare multă să nu stai numai pe scaun, și după ce mergi la wc să dai cu cremă după fiecare scaun, și să faci băi de șezut, cu ceai. Hemoroizii sînt de două tipuri, interni localizați pe intestin, și externi care sînt situați in afară lîngă anus, cei externi sînt foarte dureroși, ei împiedicînd practic golirea completă a intestinului la defecație, ambeletipuri de hemoroizi se pot opera, evită mîncărurile condimentate deoarece iriți colonul, și cînd mergi la toaletă poți avea scaun cu sînge, din cauză că anumiți hemoroizi se sparg, ai tu această problemă?

| Alex1234567890 a răspuns:

Am eu ...sex in continuu si o sa te plictisesti si o sa-ti treaca... e dovedita