| Blk_Mariuss_2000 a întrebat:

Buna ziua an 16 ani si dupa ce urinez cand ma asez pe un scaun, ceva imi mai curg cateva picaturi este ceva normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Incearca sa te stergi cu niste hartie igienica dupa ce urinezi. Daca si dupa asta ai probleme, trebuie sa vezi un medic, nu e normal. Dar cel mai sigur o sa scapi de asta daca te stergi.

| MedRex a răspuns:

Dupa fiecare urinare completa nu trebuie sa se scurga urina de fel. Scurgerea involuntara dupa urinare arata o tulburare vezico-uretrala, iar vizita la medicul urolog este obligatorie.