| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Ascult muzica mereu cand mananc cand scriu in pauze chiar si inainte de a adormi imi vin versurile in minte. ce se intampla dimineata prul lucru pe care il fac e sa ascult muzica e un fel de cafea. a ajuns sa fie un drog foarte puternic de care sunt dependent e vreo boala sau... in afara de bfmv nu prea ascult rock mai ascult michael jackson si romanesti mai vechi gen activ 3 sud est akcent o-zone

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Muzica nu e o boala...e o eliberare

| Minks a răspuns:

Nu e o boala, ba dimpotriva. Stai linistit, nu e nimic in neregula cu tine.

| FucktheSystem a răspuns:

Normal că nu-i o boală.
Îmi amintesc că pe a6a parcă, dirigintele nostru care era de muzică ne povestea că toți oamenii sunt dependenți de muzică și că fără muzică înnebunești, spunând el că s-au făcut niște studii pe oameni care s-au oferit să stea 6 luni fără muzică, asta însemnând și fără televizor (poate n-ai conștientizat dar și prin filme pe coloana sonoră se aude muzică dar și-n reclame) chiar fără să iasă afară că și trilul păsărilor e considerat muzică.
Deci toată lumea e dependentă de muzică într-o mai mică sau mai mare măsură.

| bendis92 a răspuns:

Vrei sa renunti la muzica? Wow esti primul pe care-l aud spunand asa, e normal sa asculti muzica, dar ai grija pentru ca in timp poate duce la diminuarea auzului pe care nu stiu daca ti-l mai ecuperezi incearca sa faci pauze din cand in cand de exemplu lasa mp3 playeru sa se descarce si nu-l incarca decat atunci cand ai nevoie (eu asa fac) sau gaseste-ti alta activitate gen vizionarea unui film sau sa vb cu cineva la telefon. Numai bine!

| EvilThoughts a răspuns:

Nuuuuuu.stay linistyt! nu e nimic in neregula cu tine.se intampla datorita simplului fapt k iti place muzica.te simty bine cand asculty.eu patesc la fel cand gasesc o melodie care imi place.o acsult pana ii retin versurile pe derost.oricum...continua sa asculty muzica.este oricum mai bine decat sa te uiti la toate porcariile care apar pe la tv... sper ca te-a ajutat.bye byewinkingtonguebig grinhappy

| Your5angel a răspuns:

Nu e boala, e dependenţă! şi eu de fiecare dată cînd vin de la liceu mă pornesc la plimbare şi asta o fac automat! ''dependenţa e boala creierului''

| ThunderGod112 a răspuns:

E complet normal, insa daca vrei sa scapi de muzica preferata, nu stiu daca doar mie imi merge, dar daca o ascult mult timp ma plictisesc de ea

P.S:In timp ce scriu asta ascult muzica :3

| w0LF a răspuns:

Cica era un om in Olanda care era dependent de muzica si statul il platea sa mearga la concerte rock laughing nu e nimic grav stai linistit ba din potriva happy