| Jany123Jane a întrebat:

Aseara m-am certat si am plans, iar dintr-o data, in timp ce plangeam, am simtit o oboseala in piept si nu mai puteam trage tot aerul in plamani. M-am dus in camera mea si m-am asezat pe pat. Imi revenisem, dar parca simteam ca mi-e cald si am spatele rece, nu eram transpirata, dar cred ca am simtit asa ca aveam patura pe mine.
Credeti ca poate fi vorba de vreun preinfarct?
Ma durea putin mana stanga, dar durerea o simteam pe os. Si acum ma doare.
Am 21 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mai degraba un atac de panica.

Dar pe langa toate aceste lucruri, nimeni de aici nu poate sa iti spuna exact despre ce este vorba, deci daca vrei cu adevarat sa te asiguri, oricand poti face un control adecvat.

Numai bine!

| Dismally a răspuns:

Cu siguranta nu, a fost doar de la plans, stai linistita, nu ai nimic happy

| Invictusman a răspuns:

A fost un atac de panica.
Când se mai întâmplă ieși afara, Calmează-te, inspira și expira de mai multe ori profund aerul și îți revii.
Consuma o perioada ceai de tei sa te mai detensionezi de situațiile neplăcute.

| Invictusman a răspuns:

Când ai probleme, pune mai multe întrebări ca te ajutam noi, ca părinții tăi sunt bolnavi, ma abțin sa spun cu ce mai exact!
Eu îți sunt alături și ma poți considera amicul tău.

| Jany123Jane explică (pentru Invictusman):

Mulțumesc happy

| Invictusman a răspuns (pentru Jany123Jane):

Sa fi iubita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu ai respirat cum trebuie. Evident poate sa fie si ceva grav

| geoconda a răspuns:

Liniștește-TE! Din cauza stresului. Dacă îți vine să plângi, plânge, tipa, urla până când îți trece. Sunt normale si astfel de momente pentru că ajungem într-un punct în care nu mai putem. Cu cine te-ai certat? Cu tine însuți? Mai merge asa sa ne certam pe noi, mustrari de conștiință, dar e important să me revenim înapoi și să facem să iese bine. Eu cred ca e vorba de vreo răceală.

| Jany123Jane explică (pentru geoconda):

Cu tata. Se ia de mine ca nu vorbesc cu varul lui de 54 de ani, eu de 21 de ani. Ca nu sunt eu intepata cu el, sa il bag in seama, ala nici nu se deranjeaza sa imi raspunda cand il salut. Tata e nebun, ca altceva nu am ce zice.

| geoconda a răspuns (pentru Jany123Jane):

Doamne! Și tu bagi chestiile astea in seama și te frămânți? Nu vorbesti si punct! Părinții să își vadă de treaba lor. Ce treaba ai tu cu varul dânsului? Mai lasa si nu te mai consuma.

| Jany123Jane explică (pentru geoconda):

Se ia de mine ca atunci cand el intalneste un cunoscut, nu ii zambesc aceluia...

| Jany123Jane explică (pentru geoconda):

Mai mult de un minut nu a durat problema asta a mea.

| geoconda a răspuns (pentru Jany123Jane):

Aoleu. Păi e problema la el.

| geoconda a răspuns (pentru Jany123Jane):

Adică?

| Jany123Jane explică (pentru geoconda):

Asta cu aerul

| NicolaeP a răspuns:

Atac de panica sau cel mai sigur adrenalina. Dar pentru siguranță consulta un medic.

| Adrianod a răspuns:

Ai avut un atac de panica, li se intampla tuturor, incearca sa nu te mai stresezi asa mult, iti dauneaza.