| reych75heaven a întrebat:

Astazi la sport m-a lovit cineva din greseala si mi s-a umflat si nu-l pot misca de loc pentru ca ma doare este rupt sau scrantit? va rog spuneti-mi, funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| qCristiina a răspuns:

Hei! Si pe mine m-a lovit cineva la deget si mi s-a umflat si invinetit am fost la medic mi-a facut film si a spus ca e doar scrantit. Dar poate e mai grav la tine ar trebui sa mergi la medic! Stiu persoane care au avut degetul umflat si a fost rupt. Dar cel mai bine e sa mergi la medic. happy

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este scrantit.Va trece. Pune comprese cu apa rece.

| alinbrd a răspuns:

Scrantit.Nu te mai panica atat.Am fost portar(nu de performanta)... de cate ori am aparat fara manusi suturi de animale nu am patit nimic.Acuma depinde ce deget este. Daca e ala mic pune-l in ghips.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Este doar scrântit, va trece el până la urmă, nu-ţi face griji.
Te pup!

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Nu poate sti nimeni online daca este rupt sau scrantit.
Asteapta 48 de ore, vezi daca se mai amelioreaza problema, daca nu, consulti un medic.

Sanatate!

| RefinedStrings a răspuns:

Daca tu consideri ca nu e atat de grav incat sa ne intrebi pe noi care NU iti putem vedea piciorul, in loc sa mergi la un doctor inseamna ca nu e rupt.
In alta ordine de idei este posibil sa ti se fi incalecat vreo vena si de aia sa ti se umflat. Raspunsul meu?: Mergi la medic. Esti elev, nu trebuie sa platesti nimic!
Insanatosire grabnica.

| reych75heaven explică:

Scuze am uitat sa spun ca este un deget de la mana dreapta

| xK1nD3rX a răspuns:

Am patit si eu ceva de genul. Este rupt. Eu te sfatuiesc sa te duci la doctor. Bafta!

| CrissTty a răspuns:

Pai la ce e mana sau picior ca daca e la picior du-te la spital si baga in ghips ca asa am patit si eu acum o luna

| MOboy a răspuns:

Pai daca e umflat tare si nu-l poti misca inseamna ca e rupt sad