| Andreea_Lazar_1996_OAzz a întrebat:

Ati incercat dieta cu lămâie? Ce efecte are? Ați obținut vreun rezultat de baza acestei diete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VladCosmin007 a răspuns:

Nu am incercat dieta cu lamaie. Dar am incercat dieta cu apa. Am slabit de la 103kg la 85kg in 7 luni. Reguli : sa nu mananci dupa ora 6 (fiindca te umfli in burta) si sa bei pentru inceput 2 litri de apa si dupa aia avansezi pana ajungi pe la 4l sau 5(stiu ca pare o nebunie sa bri 5l de apa pe zi, te intrebi unde ai putea sa bagi, dar te asigur ca ai loc). Bine, asta la mine care am 1.86 depinde si cat de mare esti.

4 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Ce inseamna dieta cu lamaie?

| alinadianaaa a răspuns:

Sa ai mare grija cu dietele astea asa dupa ureche, fiecare organism reactioneaza intr.un fel.Consulta un nutritionist daca ai probleme cu kg.pentru o dieta presonalizata organsimului tau.

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Dieta se da de un endocrinolog, poti incerca dieta cu apa.

| iulianarobu a răspuns:

Rezultatul a fost ca m-am ales cu dureri nesuportabile abdominale, in privinta slabitului nu am observat schimbari