| anka a întrebat:

Ati purtat vreodata ciorapi medicali compresivi pentru varice? Recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tatal meu poarta.De ce intrebi?

| KodrutZ a răspuns:

Tata a purtat, depinde de gravitatea varicelor. Amelioreaza, nu trateaza. El s-a operat pina la urma si e mai ok.

| Empathizer a răspuns:

Da, am purtat pentru insuficienta venoasa si mi-au fost foarte folositori. Dar trebuie sa-i scoti cand te culci in pat.

| geosto a răspuns:

E recomandat sa ii folosesti chiar dupa operatie de varice! Desigur seara, inainte de culcare se dau jos! Eu am fost operat la piciorul drept, si am folosit ciorapi compresivi! Dar din pacate nu au prea dat rezultate! Mai ales cand eram la lucru, deveneau o povara pentru. picior!