| BeautyTeacher a întrebat:

Aveam o afta mica, m-am dat cu glicerina boraxata si acu e IMENSAstraight face ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Innovation a răspuns:

Pentru a trece acea afta trebuie sa iti clatesti gura cu ceai de coada soricelului, ceai de cibru sau ceai de trifoi rosu, acestea sunt leacuri naturiste. Daca nu iti vrei leacuri naturiste poti cumpara de la farmacie o sticluta mica cu solutie de afte bucale. Sper ca ti-am fost de ajutor! Bafta!

| OmNom a răspuns:

Daca s-a facut mai mare s-ar putea sa fi fost alergica la o substanta din glicerina sau sa fi fost trecut termenulde vzlzbilitzte vezi ce ti-zm zissi cz sz iti trezca trebuie sa faci gargara si sa iti clatesti gura cu diferite infuzii de ceai de cimbru. asta e natural si e mai bun ecat celelalte.
sper sa iti treaca afta!