| amidenisa a întrebat:

Cum scap de o afta bucala? Ma dau de o saptamana cu glicerina boraxata si albastru de metil nu au nici un efecefect.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adriana_1289 a răspuns:

Am aceeasi problema cateodata, dar am gasit un remediu genial. Mergi la faracie si cumpara Propolis (este ceva de la albine si cred ca la farmacie o sa il gasesti sub forma de bilute) apoi trebuie dizolvat in alcol pur (cat de tare gasesti)..pe mine m-a ajutat foarte mult.dar o sa usture suuper tare. Poti incerca la o farmacie care are laborator propriu sau poate la un plafar..nu stiu sigur unde o sa gasesti

1 răspuns:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Și eu mă confrunt cu această problemă uneri. Și eu am urmat acelaș remediu, dar degeaba. Am renunțat la aceste metode și nu mai m-am dat cu nimic, am avut grijă când mâncam și reduceam sarea și trecea în timp.
O seară plăcută!