| Elena1234456 a întrebat:

Azi am mancat asa: 3 felii mici de pizza, 2 felii de paine neagra cu branza si sunca de pui si un snitel de soia. Este mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

E suficient as spune, dar trebuie sa mai papi ceva :*.Si plus ca...de-acuma ai de gand sa mananci ca azi zilnic? Trebuie sa variezi alimentele, sa vii cu ceva nou zilnic.Suuccees! big grin

| RainOfColors a răspuns:

E de abia 3 :S happy Nu cred ca e mult, depinde ce mai mananci. Eu de obicei mananc mai mult seara, asa m-am obisnuitlaughing Dar ma si trezesc foarte tarziu (12 - 12:30) Deci, cred ca e ok... daca nu mai mananci mult pana diseara. Eu am mancat doar o inghetata pana acum happy

| Delicacy a răspuns:

O sa-ti pocneasca stomacul. ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fii obsedata de silueta.Un om in crestere(copil)trebuie sa consume minim 1500 de kl pe zi ca sa traiasca.
Mananca sanatos: peste,oua, fructe multe, legume, supe, cartofi etc.
Intra pe www.drmenci.ro/,este un site f bun.
Pizza nu este o mancare sanatoasa, doar daca o prepari acasa. Oricum contine salam, care contine E-uri.
Painea neagra e foarte sanatoasa, branza trebuie atent cumparata numai de la tarani, sunca la fel si carnea.
Nu este mult.

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Nu prea

| mirumiru366 a răspuns:

Asa si asa

| Rebecutza999 a răspuns:

Da este foarte mult pentru varsta ta... incearce sa nu mai mananci asa de mult odata... o sa te rupi, o sa ai vergeturi si o sa te ingrasi crede-ma

| CrisuCris a răspuns:

E destul, dar mai incearca sa mai mananci oh go on.