| VladoiuDany a întrebat:

Azi mancam un corn si fara sa-mi dau seama am inghitit o bucata destul de mare de servetel! Ce mi-se poate intampla?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Absolut nimic, servetelul o sa se dizolve si il vei elimina. Numai bine!

| Gaabi32 a răspuns:

Nimic,am patit'o si eu.

| ellutza a răspuns:

Nu patesti nimic, altii mananca cate un sul de hartie igienica pe zi laughing. nu patesti nimic, stomacul digera hartia

| Dumnezău a răspuns:

E grav, Daniele.Cel mai probabil o sa il scoti prin hipotalamus si falange pe Magneto.Depinde de cantitatea inghitita, daca e foarte multa, vei avea sangerari anale, iar in rect va tasni furibund Galactus.Fa-ti un test urologic, cel mai bine!

| Emilian601 a răspuns (pentru Dumnezău):

Ce Dumnezau vorbesti acolo laughing? ai uitat sa metionezi de retard mintal si orbire laughing

| ஐIForgotMyNameஐ a răspuns:

Nimic! Ce vrei sa ti se intample daca mananci servetele? Uita-te la cainii de pe strada...

| DDoctorita a răspuns:

Nu se intampla nimic. Stomacul tau o sa intarzie putin sa il digereze, lucru care poate nici nul face, dar o sa il elimini in cateva zile! happy

| ionnelu a răspuns:

Ai inghitit fibre (servetelul e din fibre) acestea dau senzatia de satietate si ajuta digestia. Cel mai urat scenariu: ai putea sa slabesti cu 10-20 de grame.

| BornToParty a răspuns:

Nu ti se intampla nimic crede-ma!
Si eu am inghitit multe sevetele intregi
si n-am patit nimic
Nuti fa griji