| anonim_4396 a întrebat:

Azi mi-am scos firele de la o operatie, dar unul a ramas in carne.Am incercat sa-l scot cu penseta, dar nu iese si daca trag mai tare ma doare. N-as prea mai vrea sa ma duc iar la spital pentru juma de fir. Ce e de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| john_1578 a răspuns:

Vorbeste despre asta cu orice asistenta poate te-ar ajuta.

| mihaela_7915 a răspuns:

Sa te duci...asa scapi de orice grija de orice ingrijorare.mai bine asa.chiar daca zici ca,, ah, lasa e jumatate de fir!''nu se stie niciodata ce se poate intampla, mai bine mergi.ai grija de tine

| † RคŁûċค ◕ a răspuns:

Mai astepti putin.si apoi vei reusi.se mia intampla big grin

| † RคŁûċค ◕ a răspuns:

Mai astepti putin.si apoi vei reusi.se mai intampla big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dezinfecteaza cu rivanol si lasa-l in pace. Peste cateva zile iese singur.

| Anonim_5618 a răspuns:

Tu ti le ai scos singura?happy
eu m am dus la doctorhee hee
si mai bine faci asa:*