| anonim_4396 a întrebat:

Bnă TPU. Am 12 ani și de ceva vreme găsesc pe lenjeria intima pete albe si umede care miros urat. ce se antampa va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Scurgerile vaginale sunt normale atat timp cat ele nu miros urat/nu ustura si nu provoaca mancarimi.
Daca ai aceste probleme, ar fi indicat sa vorbesti cu mama ta sa te duca la medicul de familie.
Poate fi o infectie si netratata, creaza mari probleme.
Ai CM?
O seara buna happy

| Cosmin4Fit a răspuns:

E perfect normal ce se intampla happy Depinde cat de urat miros petele alea. Daca sunt albe, cel mai probabil nu ai de ce iti face griji. Consuma mai multe fructe si mirosul in timp se va schimba. Poti incerca niste absorbante de zi de la discrete, cele mai subtiri. Sunt pentru uz zilnic nu doar pentru perioada.

Ar fi bine totusi sa comunici si cu mama ta, sau eventual cu medicul tau de familie, pentru orice eventualitate.

Succes!