| Dragos7899 a întrebat:

Bubițele de la scabie sunt la fel ca cele de varicela, scarlatina etc? Și vreau sa știu dacă apar în timp sau toate odată bubițele la scabie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Dyalema a răspuns:

Da, sunt cam la fel. Apar pe rând în funcție de locul unde ajunge infecția. Dar oricum se tratează destul de ieftin și repede. Eu am avut în copilărie, parcă 3 zile m-am dat cu cremă Benzoat de benzi și hainele le-am opărit. Apoi mi-au trecut.