| Cineva00Cineva a întrebat:

Daca intri in contact cu cineva care are varicela la cat timp o sa iti apara si tie bubitele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Este posibil sa nu iei deloc.
Eu am stat langa multi cu asemenea afectiuni si nu am luat nimic, dar de obisei se iau dupa cateva zile.

| Cineva00Cineva explică (pentru 愛日本):

Cam dupa cate zile, aproximativ?

| 愛日本 a răspuns (pentru Cineva00Cineva):

Nu exista un termen exact, depinde de tine

| Cineva00Cineva explică (pentru 愛日本):

Multumesc!

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Incubatia variaza intre 10-21 de zile, in medie fiind de 14-15 zile"; vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/varicela

http://dr.herdea.ro/medicale/61/varicela

Toate cele bune.

| gabriel87000 a răspuns:

Daca ai avut o data in viata nu cred ca ca iei, daca nu ai avut

| Cineva00Cineva explică (pentru gabriel87000):

Nu am mai avut.

| Cineva00Cineva explică (pentru gabriel87000):

Nu am mai avut niciodata.

| gabriel87000 a răspuns (pentru Cineva00Cineva):

Pai de obicei se ia in familie chestia asta nu stiu daca se ia si de la alti care nu sunt din familie de la tine