| anonim_4396 a întrebat:

A facut cineva de aici vaccin pentru alergia la praf? Ma intereseaza daca dispare alergia sau se observa schimbari.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Cum te-ai ales cu alergia asta. Eu evit zonele cu praf și nu am probleme.

| anonim_4396 explică (pentru Sofer):

Stranut si la mirosul de parfum. Orice urma de praf ma afecteaza. De exemplu, port masca atunci cand fac curatenie. Praful se pune mereu pe mobila, noptiera, birou si nu il pot lasa asa. In urma cu doi ani am descoperit o serie de alergii si nu imi explic cum s-au dezvoltat.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Eu stiu pe cineva care a facut un tratament, nu vaccin.

Timp de sase luni a avut cate o injectie cu doza usor crescanda din alergenul respectiv.

Acum este ok. Nu stiu daca a fost o problema sau si-a crescut toleranta, dar stiu ca nu mai e deranjaf de asta.

| anonim_4396 explică (pentru cristimihailov):

Eu iau pe fiecare zi pastile pentru alergie, dar trebuie sa fac vaccin. Chiar am nevoie de pareri. Multumesc pentru raspuns!