| JajaAliensHere a întrebat:

A facut cineva terapie de chelare cu D.M.S.A? Daca da, as vrea sa-mi spuneti cum v-ati simtit in timpul terapiei. Au aparut efecte adverse? Multumesc anticipat! + funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Efectele adverse nu se manifesta la toata lumea, dar pot sa apara tulburari digestive (greata, varsaturi, diaree, scaune moi, scaderea poftei de mancare) si modificari ale analizelor de laborator (neutropenie, cresterea transaminazelor). Un efect pe care e imposibil sa nu-l observi e modificarea mirosului urinei, scaunelor si sudorii. Capata un miros specific, oarecum metalic. Din fericire medicamentul se elimina repede din organism si mirosul trece in scurt timp dupa ce nu iti mai administeraza medicamentul.