| BlueOctober a întrebat:

Buna,acum 1 an am nascut prin cezariana(necesar, nu moft) apoi ciclul menstrual nu a fost regulat adica 1 luna da 2 nu,am inteles ca e normal,dar ieri mi-a venit ai am avut dureri insistente,iar azi fluxul menstrual a fost ca niciodata,mie oricum imi venea putin,probabil ca de aceea mi se pare ciudat insa am si niste cheaguri foarte maaaari,precizez ca ultima oara mi-a venit luna trecuta pe 25, cu scurgeri normale nu foarte mult,destul de putin as zice, apoi am mai avut in decembrie tot pe 25 iar pana in decembrie nu am mai avut de 2 3 luni...e mult de spus am incercat sa spun esentialul, e ceva grav? merci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| m00n a răspuns:

Nu e, abia acum organismul da semne ca isi revine dupa o lauzie cam lunga ce-i drept. Daca durerile continua sa fie puternice si in urmatoarele luni si fluxul la fel de mare, atunci trebuie sa mergi la medic.E posibil ca dupa nastere uterul sa fi fost oarecum scos din pozitie fiziologica(e foarte frecvent si nu e grav absolut deloc)si endometrul sa nu fi fost eliminat pana acum in totalitate, iar abia de luna asta sa se regularizeze totul.

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ar fi bine să vezi și un specialist, la controale nu ia mai fost de atunci?
O ecografie nimic?

| BlueOctober explică (pentru Azµre):

Pai sincer nu big grin crede-ma ca dupa 9 luni de controale si mii de controale mai ales ca stau in afara, aici e altfel, mii de analize m-au pus sa fac si crede-ma ca mia-au ajuns am zis ca macar un an stau departe de ginecologiebig grin dar m-am informat prin cunoscuti cu cunostinte mai aprofundate si are dreptate m00n(raspunsul castigator)

| Azµre a răspuns (pentru BlueOctober):

Are happy Fata e la medicină știe ce spune, sunt total de acord cu tine.
Credeam că erai în România. așa dacă spuneai de la bun început nu-ți mai ziceam nimic de medic, eram sigur că au făcut o treabă bună!

| mixxjim a răspuns:

E greu de spus aici, mai ales daca mai alaptezi inca. Cel mai bine mergi la un control, sa-ti faca si o ecografie, poate nu-i nimic, poate e vreo raceala, poate e vreo dereglare hormonala, deci cel mai bine mergi la un medic.