| IoanaAlexandra6 a întrebat:

Bună! Acum 2 săptămâni am avut niște dureri mestruale foarte mari și am mers la ginecolog, timp în care am aflat ca am un chist ovarian stâng de 2, 5 cm, am urmat tratament, ieri l am terminat iar astăzi sunt la menstruație și ma doare burta foarte tare..inafara durerilor menstruale, ma doare fix zona cu chistul, nici nu pot sta în picioare.
Dați mi va rog un sfat, ar trebui sa ma operez având în vedere simptomele severe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta numai medicul tau ginecolog iti poate spune, dupa ce mergi din nou la consultatie sa vada cu ecograful daca chistul s-a micsorat sau nu. Sanatate multa!