| ElementX a întrebat:

Acum cativa ani am avut rinita alergica si chiar inceput de astm. In ultima vreme (cam 2-3 ani) n-am mai avut probleme, asta pana acum 2-3 luni, cand am inceput sa tusesc iar, am secretii nazale sau nasul infundat, imi curg ochii si uneori simt ca raman fara aer si incep sa tusesc foarte tare, atat de tare incat ma dor plamanii, am o continua stare de oboseala..etc. Ulterior am aflat ca iubitul meu fumeaza. Poate fi asta o cauza? Va rog frumos sa ma ajutati. M-am chinuit ani la rand cu probleme respiratorii si nu mai vreau sa trec din nou prin acele momente. Este iubitul meu un pericol pentru mine, in cazul in care aceste fumeaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Latinmoon a răspuns:

Intr-un fel este...
Majoritatea care fumeaza au probleme respiratorii!