| neanicu a întrebat:

De ce ma trezesc mai in fiecare dimineata cu secretii nazale /nas infundat? e o chestie cronica de cativa ani... dupa ce ma scol, ma spal, incep activitatea, etc, imi trece...am ceva probleme cu sinusurile? ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o sinuzita cronica. Trebuie sa te consulte un medic ORL-ist.

Abh
| Abh a răspuns:

Ai cu siguranta o sinuzita cronica, eu am avut de 2 ori sinuzita si stiu cum e, nasol!

NOname
| NOname a răspuns:

Si eu patesc de multe ori la fel. Parerea mea personala este ca acest lucru tine un pic de varsta si de faptul ca obisnuesc sa dorm pe burta (am observat ca acest fenomen are loc de fiecare data cand sunt la masaj (adica cu fata in jos), de aici am facut legatura cu dormitul pe burta). Dar n-ar strica daca ai consulta un medic in aceasta previnta, sa nu fie ceva mai grav.
Bafta!winking happy

| elvisedy a răspuns:

Foloseste first. elvisedy

| QS_8971 a răspuns:

Probabil de la polipi, patesc si eu aceeasi chestie. (Atentie, nu sunt specializat!)

| kiss ya' a răspuns:

Eu zic ca ai polipi.Si eu am avut cand eram mai mica. m-am operat cand eram in clasa a 7-a si de atunci ma simt super bine, nu mai am treaba cu nasul infundat si respir foarte usor.Mai bine te duci la medic, el te poate lamuri cel mai binewinkingMulta bafta!bee