| Crisstinayy12 a întrebat:

Acum eu sunt cu piciorul in ghips (nu pot umbla, am luxatie la rotula de la picior, am si lichid in genunchi) Peste 10 zile, cand a zis doctorul ca o sa imi dea ghipsul jos, o sa pot fugi si merge fara sa mi se miste din nou rotula? Am 11 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Khabal a răspuns:

Si eu am patit sa-mi sara rotula, chiar si asta. am facut sange (sau ma rog, lichidul ala) si l-a scos cu o seringa cu ac. Eu zic sa nu-ti fie frica. nu te doare. Partea a doua, da o sa poti merge normal, poti fugi. In primele 3-4 saptamani o sa fie putin mai greu dar te acomodezi.winking Bafta

| Crisstinayy12 explică (pentru Khabal):

A durut cand ti a scos lichidul?

| Khabal a răspuns (pentru Crisstinayy12):

A durut, dar nici foarte tare... e un lichid, sange combinat cu ceva alb laughing

| CatalinaMaziluSeStie a răspuns:

Nu deocamdată, trebuie sa mai aștepți încă vreo 2-3 săptămâni fără a face mare efort cu el, vei putea merge în el sau sa alergi dar foarte incet.În jur de 2-3 saptamani după scoaterea ghipsului vei fi ca noi, îl vei folosi Cum îl foloseai pana acum! Sper ca te-a ajutat!❤