| bl00dy a întrebat:

acum o zi am fost muscat de o insecta(cred). In mijloc e o gaura iar in jurul ei e o umflatura in forma de triunghi. Tin sa zic ca muscatura este pe picior si nu ma mananca sau ma ustura. Astept pareri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MariusVintila2015 a răspuns:

Buna,cel mai probabil a fost un tantar de apa sau un paianjen iar vindecarea e mai greoaie. Faptul ca nu te doare spune tot dar poti prventiv sa tamponezi 1/zi locu cu spirt si poti lua o grema cu kanamicina probabil o vei gasi sub forma de tub pentru ochii fiind cel mai fin antibiotic o gasim cel mai des sub forma asta, o poti folosi de 2/zi se aplica putin se intinde usor.Bafta!