| Cristi669 a întrebat:

Albirea dintilor acasa. Fara sa maduc la dentist. Stie cineva o metoda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| zamy a răspuns:

Pastele de dinti indeparteaza doar petele de suprafata. Pentru o albire intensiva ai nevoie de produse pe baza de peroxid de hidrogen (ingredientul care se foloseste si la stomatolog), care deschide porii smaltului si oxideaza petele de pe interior. Le poti gasi la pret mai mic in benzile Crest Whitestrips pe www.albirea-dintilor.com intre 150-400 lei cu diverse concentratii pentru dinti sensibili sau albire de rezultate profesionala. Se pot folosi acasa sau oriunde.

| zamy a răspuns:

Pastele de dinti indeparteaza doar petele de suprafata. Pentru o albire intensiva ai nevoie de produse pe baza de peroxid de hidrogen (ingredientul care se foloseste si la stomatolog), care deschide porii smaltului si oxideaza petele de pe interior. Le poti gasi la pret mai mic in benzile Crest Whitestrips pe www.albirea-dintilor.com intre 150-400 lei cu diverse concentratii pentru dinti sensibili sau albire de rezultate profesionala. Se pot folosi acasa sau oriunde. Totusi nicio pasta de dinti sau benzi nu iti va rezolva cariile sau tartrul, asa ca pentru asta ai nevoie sa mergi la stomatolog.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| PapagalGalben a răspuns:

Colgate si listerine.
Si nu mai bea cafea si cola.

| Lolo555 a răspuns:

Încearcă sa te speli pe dinti cu lacalut sau puțin bicarbonat. Daca poti spalate de trei ori pe zi. Si nu mai mânca dulciuri multe.

| Paun_Horia_1994 a răspuns:

Salut! Da, faci o soluite din un varf de lingurita de bicarbonat pe care il stingi cu 1-2 picaturi de lamaie dupa care o amesteci pana se face ca o pasta mai cleioasa si iti dai pe dinti cu ea si freci cau periuta de dinti 1-3 minute si dupa mai lasi putin sa actioneze si dupa te clatesti.O sa vezi rezultate de la prima utlizare. Numai bine!