| anonim_4396 a întrebat:

Am 1.60 si 51 kg si as vrea sa slabesc vreo 4-5 kg. Am incercat sa tin dieta, dar nu am putu pentru ca nu pot renunta la dulciuri. Stiti cum as putea slabi vreo 4-5 kg si sa reusesc sa renunt la dulciuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consumă fructe în loc de dulciuri.
Și de ce vrei să fi slabă rău?
Ai o greutate foarte bună.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Mancat sanatos, mai putin (adica fara prajeli, grasimi, sucuri, patiserie cu multe fructe, legume, carne slaba fiarta, lactate slabe) si sport. La dulciuri nu trebuie sa renunti de tot doar sa le reduci cantitativ, si vezi ca uneori ti se pare ca ti e pofta de dulce doar poate iti e foame sau sete. Incearca sa mananci iauturi in loc de dulciuri, miere, inghetata, compoturi de fructe,.

| Cosmin86 a răspuns:

Consuma dulciurile imediat dupa antrenament, asa vor fi arse pentru a reface rezervele de glicogen si nu vor fi transformate in grasime.

Si mananca ce trebuie :

http://www.getfit.ro/......abire.html

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Rareste putin dulciurile, paine mai putina si evita grasimile. Mananca mai multa carne in general combinata cu legume. Astfel vei ajunge la silueta mea (87-60-90), far sa te ingrasi pe viitor.
Succes!

| lucian_2018 a răspuns:

Ca sa slabesti este cel mai bine sa faci exercitii fizice ( in fiecare zi daca e posibil si la intensitate mare), nu trebuie sa renunti la dulciuri insa trebuie sa mananci moderat ca sa aiba timp organismul tau sa arda caloriile.

| iflirius a răspuns:

Și eu sunt în aceeași situație! Adică eram... trebuie să încerci să mănânci mai puține dulciuri sau măcar biscuiți, cornuri, eugenii ..chestii nu atât de dulciuri. și să scoți chipsurile de tot din alimentația ta! Poți încerca să mănânci mai puțini cartofi de orice fel pentru că conțin amidon și îngrașă. big grin
Mda, mai caută și pe net. Ps : renunță la mâncatul seara! atunci riști să te îngrași cel mai mult! happy