| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am 12 ani si 65 kg. Mama a avut si inca are probleme cu glanda tiroida.
Se poate sa fiu grasa deoarece am si eu probleme cu glanda?
Nu arat chiar asa grasa. Doar la picioare si vede uratstraight face. Si vreau sa slabesc. Ce pot sa fac? Avand in vedere ca am scoala si nu pot sa merg sa alerg mai ales acum cu toate tezele astea. Si vreau sa slabesc pentru la vara. Am uitat sa mentionez ca am 1.65 m happy. Nu vreau raspunsuri gen:
La micul dejun mananci asa si asa.
La pranz asa.
La cina asa.
Pentru ca nu`i pot spune mamei ce sa`mi faca in fiecare zi de mancarestraight face.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Idem cristina

| Ana-Maria94 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti trebuie sa faci niste sacrificiuri de exemplu nu trebuie sa amesteci mancarea, trebuie sa renunti la sucurile cu acid, la ducliuri la prajeli.Trebuie si putin sport nu neaparat alegarari niste abdomene prind bine.Nu mai manca dupa ora 6 si bea numa apa plata.La inaltimea ta trebuie sa ai 55 kg.bafta.

| dichi a răspuns:

Va recomand preventiv un tratament naturist pentru glanda tiroida cu ceaiuri. Este 30 de lei si poate fi achizitionat de pe siteul http://www.tratament-naturist.com.ro/......i-Naturist . Succes

| Debb a răspuns:

Tipa de 36 ani a avut noroc. nu cred ca ai vreo problema de sanatate. totul depunde de organism. fa niste abdomene, bea multa apa, inlocuieste unele mese cu fructe.

eu am 65 si vreau pana la craciun sa am 58-60 kg. :d

bafta!

| Debb a răspuns:

Tipa de 36 de ani a avut noroc. si eu cand aveam 12 ani eram destul de plinuta. acum am 65 si vreau pana de craciun sa am 60. nu trebuie sa tii o dieta anume. nu manca seara. orice masa inlocuieste-o cu fructe sau o felie de paine prajita.

Bafta!

| manuelaaa a răspuns:

Sincer, cand am vazut ca ai 12 ani si 65 de kg, mi-am imaginat ca esti foarte grasuta, dar, cand am vazut mai apoi ca ai 1, 65 mi-am dat seama ca de fapt arati foarte bine.La varsta ta nu este bine sa tii o anumita cura de slabire, deoarece ti-ar putea afecta organismul, dar, ai putea incerca o perioada sa renunti la sucuri si dulciuri, iar in timpul liber sa alergi, sau, daca iti permiti ai putea sa practici un sport, care, crede-ma ajuta foarte mult:*

MULT SUCCES, scumpo:*

| fetita97 a răspuns:

Si eu am 12 ani si 64 kg dar 1. 70. Ce sa zic nu arat chiar grasa, nu manca doar dupa ora 6 si umbla undeva la volei de ex (eu umblu).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 36 de ani, 170m si 63 de kg si tot sunt grasa.
E enorm cat ai tu, pentru varsta ta.Mergi imediat la un medic endocrinolog si la un nutritionist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tipa de 36 de ani a avut noroc. eu nu cred ca ai neaparat vreo problema de sanatate. seara inainte de culcare fa cateva abdomene. poti sa inlocuiesti orice masa cu niste fructe. bea multa apa.

si eu am 65 de kg si vreau sa am 60 pana de craciun :d.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai probleme shok!laughing:*aleaga pe garla la cityvaleatongue