| Leutzzu a întrebat:

am 13 ani si de 2 saptamani ma inteapa inima cam odata pe zi, mama zice ca pentru ca sunt in crestere voi ce ziceti?
Cateodata ma inteapa si in partea dreapta a pieptului e ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Recomand vizitarea medicului cardiolog.
Nu are cum să te înţepe inima că, creşti.
Nu are dreptate mama ta.
Succes!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Si eu am fost, logic, in crestere la un moment dat si nu m-a intepat inima sub nici o forma. Spune-i sa-si faca timp si intelepciune sa te duca la medic. Am impresia ca mama ta ori e infiorator de dezinformata ori o doare in cot de tine. Daca-i spuneam eu mamei asa ceva se alarma in secunda doi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la medic.
Acolo iti va spune clar daca ai ceva sau nu!

| TheLovelyGhost a răspuns:

Nu vreau sa ma pronunt. nu sunt medic eu am trecut prin asa ceva... am tahicardie arteriala. nu e ceva grav trebuie sa consulti un doctor specialist nu toti avem aceasta afectiune

| MrsSunshine a răspuns:

Ar trebui sa consulti un medic cardiolog.Nu este ceva normal si nu este de la crestere. Spune-i mamei tale sa te duca la un consult, sa ti se faca o electrocardiograma, un ecograf, un consult de specialitate.

| MaximClaudiu a răspuns:

Sincer, nu stiu.
tot ce stiu e ca si eu patesc dar nu cu regularitate
cred ca ar trebui sa luam ceva pastile de inima.
intreaba un doctor, pana la urma nimeni nu stie mai bine ca el

| Leutzzu explică:

Eu mai si fumez de 4 zile si f rar are vreo legatura?

| AnnaaaPopa555 a răspuns:

Nu stiu sigur.Iti decomand sa te duci la un doctor.El stie mai bine.

| Leutzzu explică (pentru AnnaaaPopa555):

:3 sunt baiat laughing)

| AnnaaaPopa555 a răspuns (pentru Leutzzu):

Imi cer scuze atunci, s-ar putea sa nu fi fost prea informata cand am scris asta...

| AleXandMore a răspuns:

Hei happy Stai linistit, cam pe la varsta ta mi s.a intamplat si mie asta. La mine a fost din cauza ca beam exagerat de mult cola. Efectiv, inlocuisem apa si orice alt lichid cu cola. In schimb, o prietena, avand aceleasi simptome, a fost la medic si i-a spus ca are suflu sistolic. Parerea mea e ca ar trebui sa o lasi mai moale cu cola daca bei si sa mergi la medic. Discuta cu mama ta si nu te impacienta. Poate nu e asa de grav pe cat pare. Aaa si mai era o chestie, cand te mai doare bea apa cu zahar, ajuta happy

| PufiPufulet a răspuns:

Ai putea avea o cadere de calciu, in acest caz este mereu bine sa consulti un doctor... BAFTA sa te faci bine! laughing