| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am 13 ani si de curand am facut niste analize iar matusa mea s-a dus de dimineata cu ele la doctorul de familie ca sa ii dea medicamente. Iar la un moment dat doctorul a intrebat-o cate kilograme am iar mastusa mea i-a spus cam 54 si a spus ca sunt cam plinuta pentru varsta asta si ar fi binisor daca as face ceva in privinta asta. Adevarul e ca mereu am fost stresata pe tema asta si niciodata nu mi-a placut cum arat si luand in considerare ca sunt foarte lenesalaughing si nu ma pot abtine foarte tare de la mancare credeti ca ar fi bine sa ma duc la farmacista sa ii spun sa imi dea niste pastile bune care considera ea ca nu sunt un pericol pentru mine sa slabesc cateva kilograme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

A intrebat-o cate kg ai pentru ca medicatia se calculeaza pe kg corp.Esential pentru reducerea numarului de kilograme este dieta si exercitiul fizic. Evita dulciurile si bauturile indulcite, prajelile si painea in exces.Nu ti-as recomanda pastile de slabit pot sa-ti afecteze sanatatea.Ai grija de trupul tau si nu-l examina cu microscopul opiniei publice.

| Fatamuntilor a răspuns:

NU LUA PASTILE DE SLABIT.Sunt destule cazuri in care persoanele care au luat pastile au ajuns la spital.
Dar poti incerca sa ai grija ce mananci, fara sa te infometezi.3 mese si 2 gustari sunt sufiicente.Si nu uita de miscare.Cel putin jumatate de ora pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Depinde şi ce înălţime ai acum.
Cum eşti în creştere, nu ai voie diete, mănânci cât mai sănătos posibil şi practici şi un sport.
Te pup!

| MrAnderson a răspuns:

Slabitul cu pastile inseamna sa iti distrugi corpul.
Incearca sa faci mai multa miscare, si mesele daca nu poti sa le raresti, macar mananca mai sanatos.

| florymee12 a răspuns:

Evita pastilele. nu sunt bune deloc. o sa te imbolnavesti. mai bine ai lua o prietena in parc sa alergati dimineata, asa va fi mai amuzant. nu mai manca seara, sau poti bea un ceai, si evita cat poti dulciurile. succeswinking

| ralu01raluca a răspuns:

Nu lua pastile mai intai o sa te faca sa slabesti dar dupa vei avea de 2 ori mai mult, eu te sfatuiesc sa mananci mult daca vrei dar sa mai mananci si sanatos fa exercitii pilates fiindca sunt usoare si te relaxeaza.

| loredana0801 a răspuns:

Mai bine slabesti cateva kg

| Galaxxxy a răspuns:

Eu spun sa nu iei pastile tongue pentru ca iti strica foarte mult organismul! Foloseste o dieta sanatoasa ceva... explicatia mea big grin dai funda?