| 23anonim029382 a întrebat:

Am 13 ani si de o zi am observat o umflatura pe langa anus, din ce am citit este vorba despre un hemoroid extern. Nu am avut nici constipatie sau diaree de la care ar putea apărea, cred ca l-am luat deoarece am stat pe copacul unei toalete publice. Am următoarele intrebari: daca îl las de la sine se va retrage(va trece)? Si cum as putea sa-l tratez singura acasa, fără sa-i spun mamei caci imi este rusine, prin metode naturale ( traditionale )? Si daca e cazul cum sa-i spun mamei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Sa nu te mai asezi in veci pe capacul unui wc public! Hemoroizii nu se transmit astfel. Nu trebuie sa iti fie rusine sa vorbesti cu mama ta despre asta, pentru ca este posibil sa nu fie un hemoroid

| CosminSs657 a răspuns:

Ai facut ceva?