| davidv831 a întrebat:

Buna ziua, de cateva zile cred ca mi-a aparut o umflatura langa anus. Stau foarte multe ore pe scaun si nu fac miscare. Cu scaunul nu am nicio problema si nici cand stau jos nu ma doare. Am incercat sa dau cu hemorozon si cred ca s-a mai facut mai mica. Din ce am vazut pe internet, s-ar putea sa fie un hemoroid extern. Ce ma recomandati sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îl prezinți la medic.

| davidv831 explică (pentru sadrian46):

Nu i-am spus mamei mele. Imi este teama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mănânci sănătos, sa eviți mâncărurile grele

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și să eviți sedentarism-ul

| davidv831 explică:

De asemenea as vrea sa va spun ca fac scaunul odata la 1 zi sau 2. Este o problema?