| Allie_9839 a întrebat:

am 14 ani si mereu ma plang in legatura cu greutatea mea.Am un program destul de incarcat si obositor deoarece invat dupa-masa la scoala si mananc la ora 9 dimineata, iar cand plec constat ca nu imi e foame.Mananc destul de mult si cu pofta seara cand ajung de la scoala. Iar in timpul scolii mananc mai nimic.doar pufuleti, floricele, snaksuri.cateodata si un hamburgerhee hee.etc.Nu sunt nici foarte inalta. dar pentru ca sunt slaba am unele momente de uitare in care mai stau si umpicut aplecata.As vrea sa imi spuneti ce pot face sa mai iau in greutate deoarece sunt slaba si pentru ca ma inalt ma dor toate oasele.As vrea macar sa iau 4-5 kg in plus dar nu stiu ce sa fac.Va rog sa ma ajutati! Si vreau sa mai mentionez ca am facut sport 3 ani, tenis de camp, si atunci eram slaba! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Salut Allie! Si tu ai spus, ai doar 14 ani.Vezi tu, programul incarcat, stresul din ziua de azi... dar pur si simplu organismul tau nu alimenteaza asa bine.Ai incercat sa mananci mai sanatos?(legume si multe multe fructe, nu uita si carnita=e foarte importanta). Ai sa vezi tu ca la 18 ani o sa fii o domnisoara foarte "bine facuta", e frumos ca esti si inalta.Si pentru oase recomand vitamina D.Calciul in oase niciodata nu se va lipi fara vitamine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa mananki snaksuri.iti fac rau.apropo...manank mai consistent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un program de 4 meniuri McDonald's mari pe zi timp de o luna - doua si vei avea o surpriza...