| SecretLove a întrebat:

Buna!
Am stat intr'o seara afara in maleta. s-a ridicat si am stat cu spatele gol.
De atunci ma doare spatele. mai exact deasupra mijlocului in dreapta, si acu a inceput sa ma doara si in stanga.
Oare e o raceala la rinichi, ce ma sfatuiti?
Multumesc anticipat :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jana_2486 a răspuns:

Masaj usor cu diclofenac gel.si antiinflamatoare gen ketonal, aulin si iti trece. daca aveai infectie urinara te durea burta nu spatele si aveai usturimi la urinat, sau urinai des, mirosea urat etc

2 răspunsuri:
| ale a răspuns:

Du-te la medic

| kary_8975 a răspuns:

Ar trebui sa iti faci niste analize de urina sa vezi sa nu ai o infectie(raceala la rinichi sunt foarte periculoase)