| romanianboy a întrebat:

Am 16 ani, 1, 66, si 65 kg. Am fost foarte gras.De un an merg la sala de forta dar tot mai am putina burta. Cine imi poate recomanda un regim sa scap de burta dar si sa cresc masa musculara... dar si un prog la sala de forta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Salut, uite un site : http://www.getfit.ro/.
Citeste-l in ceea ce priveste sala de forta. Daca spui ca esti gras, prietene, fa exercitii aerobe si anaerobe. Aerob (=folosesti mult oxigen) - alergat, inot, fitness (cu greutati mici) etc.
E de folos sa ti si un regim bun. Nu fa greseala sa nu mananci. Ai nevoie de vitamine si minerale, pentru ca ele ajuta la arderea, tonifierea, refacerea muschilor si implicit la un aspect placut.

Lucreaza cu fiare dar nu uita ca poate mai vrei sa te inalti, cel mai bun lucru ar fi sa te apuci de baschet si sa faci multe tractiuni.

Bafta!

| EllyFMS a răspuns:

Abdomene.