| dancero a întrebat:

Buna am 16 ani 70 kg si 1, 77m si am o problema spatele meu e mai mare ca bazinusad puteti sa-mi recomandati niste exerciti pentru latirea spatelui?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alecs871 a răspuns:

Tractiuni, flotari. Poti si sala dar nu cu greutati mari si fara exercitii unde ridici greutati deasupra capului fiindca iti apasa pe coloana. Ai 16 ani, inca e frageda.
A, si tine in orice exercitiu spatele cat mai drept, sa nu se curbeze foarte mult coloana.

| matchpoint a răspuns:

Inotul si in general practicare sportului duc la dezvoltarea armonioasa a corpului. Pa.