| Ionel201011 a întrebat:

am 15 ani, in jur de 1.80m si 67kg, am inceput de 1 saptamana sa fac sala., vreau sa stiu :

1. Daca antrenamentul meu e bun :

Luni : Piept+Biceps

Marti : Spate+Triceps

Miercuri : Umeri+Antebrat

Joi : Abdomen+Picioare

Vineri : Universal(din toate cate putin)

Sambata, Duminica : Pauza

2. Am oasele acelea de la bazin foarte late adica la nivelul umerilor si se vede foarte urat, vreau sa-mi fac un V frumos la spate, vreau sa-mi spuneti ce aparat sa folosesc pentru ingrosarea si latirea spatelui

3. Vreau sa stiu daca e bine sa : fac 3 seturi la 3 aparate diferite pentru Piept apoi pentru Biceps, dar fiecare set il fac pana numai pot face

4. Daca nu e bine vreau sa-mi dati voi un atrenament corect, si neaparat problema cu spatele ca am bazinul foarte lat, un aparat pentru latirea si ingrosarea spatelui.

DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fara cardio nu vei creste in muschi

| KingOfShadow a răspuns:

E binisor ce faci tu dar am eu ceva mult mai bun deci am avut aceeasi problema si cineva m-a invatat un masaj bun! Punete la tocul de la usa cu spatele ( ai grija sa atingi doar partea stanga a spatelui, fara coloana)
Apoi indoi putin genunchii, stai drept, si te apleci usor in fata frecand mainile in fata si in spate, dupa care revii de unde ai plecat. Acesta se face de 3 ori. apoi pe partea cealalta! Altul ar fi sa te pui pe podea cu un prosop in zona penisului ( nu stiu altfel cum sa spun ) in partea stanga intre picior si... unde simti ca ai un fel de os, apoi tragi de prosop, ridici piciorul indoit si i dai drumu. Asta se repeta de 10 ori, apoi la celalalt picior! Sper ca te-am ajutat!

| Cosmin86 a răspuns (pentru KingOfShadow):

Si ce legatura are ce spui tu cu intrebarea? rolling on the floor

| KingOfShadow a răspuns (pentru Cosmin86):

I-am spus ce sa faca sa aiba un v frumos in spate te rog nu te baga daca nu stii!

| Cosmin86 a răspuns (pentru KingOfShadow):

Asa faci tu un V in spate? alt copil mic paralel cu sportul

V-ul se obtine cu tractiuni cu priza larga tip pronatie + ramat + indreptari