| elaase a întrebat:

Am 16 ani si tremur de aproximativ doi ani, la inceput am crezut ca am o lipsa de calciu dar ma trezesc tremurand, ma culc tremurand. cu timpul tremuratul a inceput sa se accentueze, imi tremura inclusiv buzele, imi amortesc mereu mainile si picioarele. am dureri de cap, frisoane, stari de oboseala desi dorm mai mult decat 8 ore mereu sunt foarte obosita. Ma poate ajuta cineva cu un raspuns?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic sa ti se faca investigatii medicale.
Din pacate, nu te poate ajuta nimic aici, nici unul din nou nu poate ghicii in stele, un diagnostic.

| CuriousStuff a răspuns:

Da, uite raspuns, cum ai reusit sa stai 2 ani si sa nu-ti treaca macar odata prin capusor ca ar fi bine sa mergi la medic si sa-ti faci niste analize?

| Székely_Larisa_1996 a răspuns:

Ar trebui sa te duci la medic...nu mai sta asa

| elaase explică:

Stiu si singura ce trebuie sa merg la medic, am pus aceasta intrebare pentru niste pareri happy nu pentru ceva ce STIU DEJA CA TREBUIE SA FAC