| anonim_4396 a întrebat:

Hey, uitati problema mea: Aseara cand am vrut sa ma culc cand am inchis ochii pleapele au inceput sa aiba spasme si nu puteam sa dorm, asa ca mi-am pus mainile peste ochi ca sa pot adormi, cerdeam ca atunci cand ma trezesc sa fi fost doar un viz, dar nu este, cand inchid ochi pleapele imi fac spasme iar jumatate de buza se ridica in sus, mi-e frica adica WTF? ce se intampla cu mine? Am citit pe net si chestia asta se intampla atunci cand nu dorm destul, prea multa cafea lipsa de calciu ceva de genu si trebuie sa recunosc de cateva saptamani ma culc tarziu si dorm aproximativ 4-5 ore.Si ghiciti cati ani am, 14! Va rog, dau funda dar spuneti-mi ce sa fac, pana acum nimeni nu stie despre asta si astazi este a doua zii de cand a inceput faza! DAU FUNDA, DA CE SA FAC? broken heart((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoxxyMarry a răspuns:

Si eu am 14 ani si am avut spasme la ochiul stâng, asa ca am inceput sa am un program de odihna. Incearca sa dormi 10 ore pe noapte si sa nu stai foarte mult pe telefon si la TV, la mine a functionat.

| AwesomeKiss a răspuns (pentru RoxxyMarry):

Mda, eu am la amandoi ochii, da nu cred ca este la ochi, este la pleoape fiindca pleoapele simt ca se misca nu ochii si ma speria asta, planuiesc sa ii spun astazi mamei.

| AwesomeKiss a răspuns (pentru RoxxyMarry):

Intrebare: Cat timp a durat la tine?

| RoxxyMarry a răspuns (pentru AwesomeKiss):

Cam 2 săptămânii, si eu m-am speriat la inceput dar am folosit mai putin telefonul si nu m-am mai uitat mult la tv si a trecut, oricum încearcă sa iti masezi in fiecare seara zona in care ai spasme si poti chiar sa pui si o compresa cu apa calduta pe pleoapa si o sa iti treacă. Good Luck!

| AwesomeKiss a răspuns (pentru RoxxyMarry):

Mersi, sa stii ca imi esti de ajutor fiindca am tras o sperietura mare!