| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am 17 ani si sunt fata. Acum o luna cand aveam bronsita, m-a pișcat ceva de gat in stanga cervicalei. Palpand locul am vazut ca aveam un ganglion umflat acolo… astazi am fost mai atenta si vad ca sunt vreo patru, de mici dimensiuni, nedurerosi in locul acela. Analizele le-am facut acum 4 luni si erau bune. Poate fi ceva rau? Vreau sa stiu inainte sa merg la doctor si parerea dvs.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te a țînțat pișcarulaughing

| Violleta2022 a răspuns:

Ganglionii limfatici se inflameaza in urma unei infectii, post covid, post bronsita, sau cand inca exista infectie in corp, tumori samd.
Mergi din nou la medic si fa un ecograf!
Sanatate multa!

| Idfkap a răspuns (pentru Violleta2022):

La ce medic, pe ce specializare?

| Idfkap a răspuns (pentru Violleta2022):

Am avut covid si bronsita… acestia este inflamat de cand am avut bronsita, imi este si foarte frica de ce e mai rau.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Idfkap):

Si eu am avut tot acolo la clavicula un nodul inflamat, post covid si totusi dupa 6 saptamani s-a retras si nu mai este umflat si nici dureros.
Mergi la medicul de familie sa te trimita la ecografie!