| emima a întrebat:

Pe baiatul meu de 1 an si 11 luni l-a piscat ceva de un ochi si s-a cam umflat oare e nevoie de parerea unui doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,este nevoia de parerea unui medic cel mai bine.
Probabil un tantar l-a piscat.
Du-te la medic cu el.
Te pup!

| andru10best a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la un control. Este vorba de sanatatea copilului tau.

| IonutGaby a răspuns:

Bineinteles,altfel se poate agrava

| andrw1929 a răspuns:

Normal.

| Lina1993 a răspuns:

Buna! Deci sa inteleg ca l-a piscat de globul ocular sau de pleoapa? da-l cu miere de albine. Mierea are efect cicatrizant, reface foarte bine pielea.

| emima explică (pentru Lina1993):

De pleoapa si i-a aparut si cearcane la ochi

| Anca2999 a răspuns:

Cu siguranta e mic, mai bine parerea unui doctor.

| Skipper09 a răspuns:

Du-te cu el la medicul de familie.El iti va spune daca e grav!

| anca377 a răspuns:

Normal

| LoredanaMihaela17 a răspuns:

Cu siguranta, si nu doar de parerea lui ci si de tratament si de investigatii.

| qalex48 a răspuns:

Eu as zice ca da, mai ales daca il doare... Sper sa-i treaca.